צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
זקוקים לעזרה? תשאירו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם האפשרי!

מה הריבית על משכנתא?

מסלולי הריביות

משכנתא יכולה להילקח במספר אופנים, לכל סוג ריבית ייתרונות וחסרונות משלו. יש להתאים בתמהיל המשכנתא את המקסימום הטוב מכל סוג ריבית ובכך להבטיח שקט נפשי לאורך חיי המשכנתא.  ניתן לקחת משכנתא צמודה או לא צמודה למדד כאשר העקרון שלה הוא במסלול ריבית קבועה. 

מסלולי משכנתא

  1. ריבית קבועה צמודה - במסלול זה הריבית לא משתנה, אך הקרן (כלומר סכום ההלוואה) צמודה למדד מסוים, סכום ההלוואה מותאם למדד, ואחוז הריבית מהסכום קבועה
  2. בריבית צמודה למדד צריך לנקוט משנה זהירות ולא לקחת יותר מ 15% מסך המשכנתא במסלול זה בצמוד למדד.
  3. ריבית קבועה לא צמודה - הריבית אינה משתנה והקרן (סכום ההלוואה) לא צמודה למדד המחירים לצרכן. כלומר כאשר יש ריבית קבועה לא צמודה, ניתן לצפות מראש את ההחזר החודשי - אין דבר שישנה את ההחזר החודשי והוא יציב. חשוב לציין, הריבית גבוהה יותר, ומתחיל תהליך של חשיבה לעומק וניהול סיכונים לטווח ארוך.
  4.  ריבית פריים - מסלול זה משתנה ולא צמוד, כאשר החוק מחייב שהריבית הקבועה תהיה לפחות 35% מסך המשכנתא . ושאר ה 65% יכולים להיות או שילוב של משתנה ופריים או פריים בלבד. 
  5. ריבית פריים משתנה - משכנתא שבה הריבית עשויה להשתנות מעת לעת במהלך תקופתה, אך התשלום החודשי של הלווה יישאר זהה. כתוצאה מכך אתה עלול לשלם פחות או יותר עבור קרן המשכנתא שלך בהתאם לריבית. במידה והריבית תעלה, הסכום המוחל על הקרן יקטן. במידה והריבית יורדת, הסכום המוחל על הקרן יגדל.

מומלץ לדעת מהי הריבית על המשכנתא (ע"פ שנה), החלטה פיננסית שתשנה לכם את החיים, וראוי שתעשה בהבנה עמוקה של הנושא ובתמיכת אנשי מקצוע. 

מסלולי משכנתא

מה הריבית על משכנתא ואילו מדדים קיימים עבורה?

יש להביט על ריבית משכנתא (ע"פ שנה), ומבנים יותר את התמונה. בהצמדה קיימות ריבית עוגן, כלומר ריבית חיצונית משתנה שאליה קיימת הצמדה מסוימת לריבית של המשכנתא. 

למשל:ריבית עוגן בנק ישראל, קיימות כמה: ריבית פריים (ע"פ שנה), עוגן משכנתאות צמודות (ממוצע ריבית המשכנתאות). מול ריבית עוגן בנק ישראל, גם לפי מדדים למשל:

 שער הדולר, האירו, מדד תשומות הבנייה ומדד המחירים לצרכן. על המדדים והריביות הבנק לעיתים מוסיף שיעור קבוע של ריבית.

מה הריבית על משכנתא

מחשבון משכנתא של הבנק

 בין אם בחרתם ריבית פריים (ע"פ שנה), או ריבית קבועה לא צמודה. מאוד מומלץ להסתכל על מחשבון משכנתא של הבנק,  לדוגמה מזינים תמהיל משכנתא 900 אלף, ומקבילים מסלולי משכנתא רבים, ובוחרים את גודל ההחזר והריבית המתאימים לכם. 

הריבית על המשכנתא מהווה מרכיב חשוב במסלולים השונים בתכנון המשכנתא. בתכנון משכנתא, אנו משלבים את מסלולי הריביות השונים.

המומחיות שלנו היא בגידור סיכונים ובהתאמת המסלולים השונים לצרכי הלקוח, תוך התחשבות במאפייני ההכנסות העתידיות.  אנו פועלים להשגת התמהיל הכולל הטוב ביותר והחסכני ביותר עבור הלקוח, ובעיקר, מתאים ליכולת ההחזר החודשי ולגובה ההשתכרות.

היתרון בתכנון משכנתא עם יועץ אישי באה לידי ביטוי בתשומת הלב לפרטים הקטנים, הבנק על פי רוב אינו נותן את הדעת לפרטים אלו, אשר לעיתים הם בעלי השפעה משמעותית עבור מקבל המשכנתא. 

בנוסף לכך יש לזכור תמיד כי הבנק הנו מוסד פיננסי, מכך שכוונותיו ורצונותיו הם להרוויח כמה שיותר.  ואילו ללקוח אין כלים לבחון את היתרונות והחסרונות המוצגים בפניו.  כאן מקומו של הייעוץ האישי, מתוך כוונה אמיתית וכנה לתכנן עבורך את המשכנתא הטובה ביותר והחסכונית ביותר, לאורך זמן.

לסיכום

קיימים הרבה סוגי משכנתאות ויש לעשות מחקר מעמיק, מה היא ההחלטה הכי טובה עבורכם– החלטה חשובה ביותר, את המחקר כדאי לעשות עם יועץ משכנתאות וגם עם מחשבון משכנתא של הבנק.

אשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

מוזמנים להשאיר פרטים או להתקשר:

נייד: 054-4484447 | פקס: 053-7979922