צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

איך לוקחים משכנתא?


קבלת משכנתא יכולה להיראות כמו משימה לא פשוטה, ומגיפת הקורונה לא הקלה על הרבה אנשים, אבל יש דרכים לשפר את הסיכויים שלך לקבל משכנתא בתנאים טובים. לא עוד תהליך ארכאי הנתון לחסדי הבנקים. דרכים יעילות לרכישת משכנתא עבור ביתכם. 

איך לוקחים משכנתא בייעוץ משכנתאות פרטי? 

ישראלים רבים מכירים את המילה משכנתא אבל לא באמת יודעים מה היא המשמעות של לקיחת משכנתא. בטרם תפנו לבנק או לגוף הפיננסי במטרה לחתימה על חוזה משכנתא, שווה שתיפנו לחברת ייעוץ משכנתאות אמינה ומקצועית שתוכל לתת לכם את כל המידע הדרוש על איך לוקחים משכנתא.

איך לוקחים משכנתא

עסקאות בנדל"ן הן בדרך כלל העסקאות הגדולות ביותר שנעשה בחיינו כאנשים פרטיים, ומשכנתא היא ההלוואה הגדולה ביותר שניקח, והיא תלווה אותנו לטווח ארוך מאוד ולכן זה לא דבר שיש לקחת בקלות ראש. 

מה חשוב לדעת על איך לוקחים משכנתא?

ראשית, חשוב לדעת שלא כולם יכולים לקחת משכנתא, וזאת בכפוף להגבלות שמציב בנק ישראל במטרה להגן על הצד המלווה ועל הצד הלווה, דהיינו אתם. מדוע קיימות הגבלות? מטבע הדברים, מדובר בעסקה בעלת היקף מימדים עצום ביחס לנכסי מקרקעין. בשל כך, יש רצון להגביל את מי שצפוי שלא יוכל לעמוד בתנאי ההגבלה. 

הדבר מגן הן על הבנקים שלא יצטרכו להתקשר עם אדם שלא יכול לבצע את העסקה והן מגן על נוטל המשכנתא שכן, אי החזר משכנתא יכול להוביל לתהליכים של פשיטת רגל.

יש כמה היבטים שונים שכדאי להכיר בטרם תפנו לבנק. מושג ראשון הוא אחוז המימון. מדובר בשיעור המשכנתא, כלומר ההלוואה ביחס למחיר הבית הכולל. בנק ישראל מאפשר לממן עד 75 אחוזים ממחיר הנכס שלוקחים בעבור נכס ראשון.

שנית, כדאי להכיר את המושג אחוז ההכנסה הפנויה. מדובר בשיעור ההחזר החודשי למשכנתא כחלק מההכנסה הפנויה, שהיא סך המשכורות של נוטלי המשכנתא להוציא הוצאות קבועות כמו הלוואות או שכר דירה. בנק ישראל לא מתיר נטילת משכנתא שההחזר החודשי שלה גבוה יותר מ50 אחוזים מההכנסה הפנויה. 

כמו כן, חשוב להכיר את המושג אישור עקרוני למשכנתא. כשלוקחים משכנתא, אתם נכנסים לעסקה לכל דבר, כזו שנמשכת שנים רבות. מכאן שבשלב ראשון הבנק ירצה לדעת שאתם שותפים יציבים שניתן לסמוך עליהם. הבנק ירצה מכם פרטים על המצב הכלכלי שלכם ובהתאם יוכל להתאים עקרונית אם הוא מעוניין בהתקשרות.

מסלולי משכנתא

קיימים מסלולים שונים של משכנתא התלויים בריביות, למשל משכנתא לבנייה עצמית. לפרטים נוספים על איך לוקחים משכנתא אתם מוזמנים לדבר עם המומחים של שיא החיסכון.

הבחירה בין מסלולי המשכנתאות היא אינה בחירה של מה בכך, ועלינו להתייעץ עם אנשי מקצוע עובר ללקיחת המשכנתא. אנשי המקצוע יוכלו לסייע לנו על בסיס המידע שנספק להם על אודות השתכרותנו, הביטחונות שנוכל להעמיד שווי הנכס שנרצה לקחת בעבורו משכנתא וכן על בסיס המידע שהם צברו לאורך השנים בתחום. 

אם כן, אסור לנו להתפשר על פחות מהטובים ביותר בתחום, שיא החיסכון ייעוץ משכנתא, מעניקה ייעוץ מקיף מקצועי ומסור מזה 18 שנים, "שיא החיסכון" מתנהלים מול הנהלות בנק וגופים מוסדיים הנותנים מימון לנדל"ן ומשכך מאפשרת מענה מהיר והליך אישור חלק.