צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
זקוקים לעזרה? תשאירו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם האפשרי!

החזר משכנתא: מה חשוב לדעת?


זוגות רבים לאחר החתונה שוקלים לקנות בית, או משפחות שמאסו בשכירות יקרה, ומעוניינים לקנות בית משלהם. בנסיבות אלו עולה סוגיית הלוואת המשכנתא. מדובר על הלוואה מהבנק, אשר מחזירים אותה באופן הדרגתי לפי המסלול שבחרתם, וכך אתם מגשימים חלום לבית משלכם, אך מצד שני, עליכם לדאוג להחזרים מסודרים לבנק באמצעות ההחזרים של המשכנתא. בדרך כלל החזר משכנתא לא עולה על שליש מהכנסות הבית, ואסור לו להיות יותר מ40% מהכנסות הבית נטו.

מה חשוב לדעת על החזר משכנתא?

החלום הישראלי האולטימטיבי של ימינו הוא ככל הנראה רכישה דירה פרטית משלך. בדרך להגשמת החלום ישראלים רבים נוטלים משכנתא, הלוואה מהבנק המאפשרת להם לרכוש בית ולהחזיר את הכסף תמורת תשלומים חודשיים הקרויים החזר משכנתא.  

בימינו האומדן של ההחזר עבור המשכנתא לכל 100000 ₪, ל25 שנה, הוא 420 שקלים. וכן 8400 ₪ על כל שני מיליון מבחינת גובה ההחזר המשוער. יחד עם זאת, כל מקרה לגופו, ונבחן בהתאם לשיקולים כלכליים ומצב פיננסי בהווה. 

טיפים מנצחים:

  • אז איך לוקחים משכנתא? לפני שמתחילים לדבר על החזר משכנתא, צריך קודם כל להבין איך לוקחים משכנתא בכלל. נטילת משכנתא מתבצעת לאחר שניתן אישור עקרוני למשכנתא מהבנק. אישור זה עצם אומר ש-"עברתם את המבחן" מבחינת ואתם רשאים לקבל הלוואה. הלוואה זאת תגיע בעבור דירה ראשונה (למעט מקרים מיוחדים) עד לסכום מקסימלי של 75 אחוז משווי הנכס המיועד.

כמובן שתהליך לקיחת המשכנתא מצריך עבודה גם מצדכם. תהליך נכון מתחיל בהבנת המצב הפיננסי שלכם (והמצב המשוער לעתיד הרחוק), עריכת סקר שוק מקיף בין כל הבנקים ופנייה לייעוץ משכנתאות על מנת להבין איך מקבלים את העסקה הכי טובה עבורכם עם תמהיל ההחזרים המדויק לצרכיכם.  

  • הסוגייה של החזר משכנתא יכולה להיות מאתגרת לפעמים, אנשים לא תמיד יודעים מה מסלול ההחזר הנכון בשבילם. קבלו מאיתנו כמה טיפים בנושא זה של ההחזרים. קודם כל, תבחנו מודל של החזרים שתוכלו לעמוד בהם, ולא מעבר לתקציב שלכם. 
  • מומלץ שגובהו של ההחזר עבור המשכנתא יהיה שליש מהכנסות הבית של המשפחה, כדי לעמוד בגובה ההחזרים לאורך זמן. שלישית, אם אתם מתלבטים אודות ההחזרים המומלצים, תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע שמומחים במשכנתאות שיוכלו לעזור לכם לקבל החלטה מושכלת שתהיה לטובתכם לטווח הארוך.

משכנתא אחת, אין סוף מסלולים

חשוב להבין שמשכנתא היא לא אופציה אחת ויחידה. תחת השם הכללי מתחבאים לא מעט מסלולי החזר שונים הנבדלים זה מזה בגובה הריבית על העסקה, גובה ההחזר החודשי, סוג הריבית (פריים, עם הצמה, ללא הצמדה וכך הלאה) ועוד פקטורים שיש להתחשב בהם.

מלבד ההבדלים הנ''ל יש גם כל מיני סוגי משכנתאות ייעודיות אשר שונות מעט מ-"המשכנתא הקלאסית". כך למשל קיימת משכנתא לבניית עצמית שמשמת הלוואה לא לרכישת דירה, אלא לבניית הדירה מאפס. עסקה זאת נעשית לרוב בצמוד לשמאי מהבנק שבא לדוק את התקדמות הפרויקט. 

מסלול מענין נוסף הוא משכנתא לזכאים. משכנתא זאת ניתנת למעשה על ידי משרד הבינוי והשיכון (ולא על ידי בנק מסחרי) והיא משמשת הן עבור קניית נכס והן עבור שיפוץ, הרחבה או בנייה של נכס. מטרתה של הלוואה זאת היא עידוד התיישבות באזורים גיאוגרפים המוגדרים כאזורי עדיפות לאומית.

 

 

 

 

החזר משכנתא

כיצד בוחרים את המשכנתא?

איך בוחרים את המסלול המתאים, גם אם אין לכם תואר במימון? בעזרת ייעוץ מתאים כמובן. היעזרות באיש מקצוע תסייע לכל משק בית להתאים החזר משכנתא שאפשרי לעמוד בו לאורך זמן. ככלל אצבע חשוב לדעת שעל גובה ההחזר החודשי להיות לא יותר משליש ההכנסה הפנויה. במילים פשוטות, חשוב להקצות למשכנתא לא יותר משלושים-ארבעים אחוז מהנטו שלכם. 

מעוניינים בייעוץ אודות מסלול משכנתא מתאים לכם? 

לאחר שהבנתם מהו החזר משכנתא, כעת עליכם לבחון מה מסלול ההחזר הנכון ביותר עבורכם. תוכלו לבדוק בריקה כללית באמצעות מחשבון משכנתא אודות האפשרויות העומדות בפניכם, ולקבל גם ייעוץ משלים אצל מומחים למשכנתאות.  

חברת "שיא החיסכון" היא דוגמא לחברה מיומנת ומקצועית, אשר תוכל לייעץ לכם בייעוץ איכותי ואמין, לבחירת מסלול המשכנתא המתאים ביותר עבורכם. ייעוץ זה יוכל להעניק לכם פרספקטיבה נוספת אודות קבלת ההחלטה הנכונה למסלול ההחזר האפקטיבי ביותר, וכן לבחון אפשרויות לגובה ההחזר האופטימלי שתוכלו לעמוד בו, בהתאם לגובה ההכנסה החודשית של המשפחה.

אז מדוע אתם מחכים, אשמח לעמוד לרשותכם בכל עת: 

נייד: 054.4484447 | פקס: 053.7979922