צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
זקוקים לעזרה? תשאירו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם האפשרי!

כמה משכנתא אפשר לקחת?


קניית דירה לרוב היא הרכישה הגדולה בחיינו, בממוצע כ1.6 מיליון שקלים – ובהתאם המשכנתא לדירה היא ההלוואה הגדולה בחיינו. לגודל המשכנתה והפריסה שלה, יש חשיבות מכריעה בעתיד הכלכלי שלנו. לכן, קיימים שיקולים רבים שנחוץ לבצע אותם לפני שמחליטים את גודל המשכנתא והפריסה שלה.

מול מחיר דירה ממוצע של 1.6 מיליון, משכנתא ממוצעת היא בערך כ-600,000 שקלים, אשר מחולקים לתשלומים, לאורך מספר שנים (30 שנים במקסימום).  

אז כמה משכנתה אפשר לקחת?

  •  לדירה ראשונה אפשר לקבל עד 75%מימון. 
  • לדירה חלופית - עד 70% מימון.
  • לדירה שניה שלישית ומעלה - עד 50% מימון.

איך יודעים כמה לקחת?

זה תלוי בעיקר בכמות ההון העצמי שברשותכם, אם יש הון עצמי יותר מהמינימום הנדרש, האם להרחיב אותה עד למקסימום שמציעים? 

נזכור כי המשכנתא מועברת ישירות אל המוכר. בכך לא יכולה לממן הוצאות נוספות! (עו"ד ושיפוצים וכו'). רוכשים רבים בכל זאת בוחרים להגדיל כדי שישאר להם מספיק הון עצמי. בגלל זה – התייעצו עם יועץ השקעות!

חשוב לדעת!

 לפי התקנה החדשה של בנק ישראל כבר אין אפשרות לקבל כסף בעבור נכס קיים על מנת לרכוש נכס חדש - אלא בתנאים מסויימים שיפורטו ללקוח בשיחת הייעוץ בין בבנק ובין אצל יועץ המשכנתאות. 

 פגישה אצל יועץ משכנתאות מועילה מאוד לתכנון העתיד הכלכלי שלכם ועושה הרבה סדר בלאגן. 

מחשבון משכנתא מחיר למשתכן

 לקונים בתכנית מחיר למשתכן, חשוב להסתכל על מחשבון משכנתא מחיר למשתכן, כדי לקחת את המשכנתא המתאימה ביותר עבורכם. כמה החזר על לקיחת  משכנתא 100,000?

 סדר גודל של החזר משכנתא חודשי מומלץ ל-100000 שח ל-25 שנה נכון לשנת  2021- 430 שח. אך התפיסה בראש צריכה להיות מכוונת ל 500 שח לחודש. 

כמה החזר על לקיחת  משכנתא 1,000,000?

 סדר גודל החזר משכנתא חודשי מומלץ ל-1000000 שח ל-25 שנה נכון לשנת 2021 היא באיזור ה-4000 לחודש.

משכנתא חוץ בנקאית

 יש אנשים הבוחרים במשכנתא חוץ בנקאית - היא מתאימה למסורבים משכנתא בבנקים – עקב דוח אשראי שלילי או היסטוריית אשראי בעייתית, קשיים במימון וסיבות אחרות.

בנוסף, היא מתאימה למעוניינים לקחת משכנתא שאינה ארוכת טווח מהבנק ואף בעלי יכולות מימון והחזר טובות. חשוב לבדוק את הגופים החוץ בנקאים המאושרים על ידי משרד האוצר – אופצייה לריביות ולהחזרים טובים יותר.

כמה משכנתא אפשר לקחת