צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

משכנתא לבנייה עצמית


מי שעובר לגור בנכס חדש או קיים הנבנה על-ידי קבלן, לוקח משכנתה רגילה. אולם, מה עם מי שבונה בעצמו את ביתו ומעסיק קבלן ופועלים לשם כך? במקרה הזה, אפשר לקחת משכנתא לבנייה עצמית, שיש לה כמה מאפיינים המבדילים אותה ממשכנתא רגילה, לצד כמה נקודות דמיון. לכן, אם גם אתם מתכננים על קבלת משכנתא לבנייה, המאמר הזה הוא עבורכם ובסוף הקריאה תדעו את כל הפרטים החשובים.

תהליך קבלת משכנתא בבניה עצמית עד קבלת מלוא הסכום דיי מקביל לתהליך בניית הבית.בתהליך זה הריביות יכולות לעלות ממה שבפועל נחתמו בבנק בתחילה מכיוון שריביות מאז אישורן תקפות ל 24 ימים ותהליך בניית בית אורך 7-12 חודשים. במשכנתא זו הלקוחות שלי לעולם ייפגעו מעליית ריבית כי פתחתי מוצר בעניין המגן על עליית הריבית. 

משכנתא לבנייה עצמית

המאפיינים של משכנתא לבנייה עצמית

היתרון הבולט קבלת משכנתא לבנייה הוא, שהמשכנתא ניתנת בהתאם להתקדמות הבנייה. כלומר, לא מקבלים מראש סכום אחד גבוה יחסית, המסייע לעמוד בתשלומים על הנכס, אלא זוהי משכנתא לפי שלבי בניה.

גובה הסכום הניתן, נקבע על-ידי שמאי או מהנדס מטעם הגורם המלווה את המשכנתא, בדרך כלל הבנק. השמאי מעריך את השווי כל שלב לפני שהוא מתבצע ורק אחרי בדיקה שלו, ניתנת המשכנתא. זהו תהליך שונה מהותית מהמשכנתא שבדרך כלל לוקחים, במטרה לרכוש נכס חדש. אולם יש גם נקודות דמיון בין שני התהליכים: בשניהם כדאי לקחת ליווי פרטי צמוד, של יועץ משכנתאות מקצועי.

במה עוזר יועץ משכנתאות?

ייעוץ למשכנתא ובמיוחד כשתוהים מתי לוקחים משכנתא? והאם עדיף לקבל משכנתא לפי שלבי בניה, הוא חשוב מאוד. כמו כן, יש לזכור כי קצב הבניה לא מהיר והתהליך עלול להימשך זמן רב.

המורכבות של המצב הזה והזמן שהוא אורך, הם סיבות טובות ליהנות מליווי צמוד של יועץ משכנתאות, שידריך וינחה לאורך כל התהליך, עד לסיום המוצלח של הבנייה ואכלוס הנכס. ייעוץ מקצועי יכול לחסוך לכם הרבה כסף בטווח הרחוק, שכן הוא ימנע מכם לעשות טעויות קריטיות שעלולות לגרום להפסד כספי, עיכובים בבניה ועוד.

לבנות את תמהיל המשכנתא האידיאלי לכם ולמצב

כדי להבין איזו משכנתא אתם יכולים לקחת, אתם לא צריכים לשבור את הראש או למצוא מחשבון משכנתא לבניה. יועץ המשכנתאות שלכם ינחה אתכם בכל הקשור להלוואת משכנתא לבנייה עצמית וכך תוכלו לעמוד בתשלומים. בחלק מהמקרים ימליץ יועץ המשכנתאות על הלוואת גישור לבניית בית, המאפשרת לכם להחזיר את התשלומים הגדולים של ההלוואה לקראת סופה, לאחר שתתייצבו כלכלית ותוכלו לעמוד בהם בקלות.