צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
זקוקים לעזרה? תשאירו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם האפשרי!

כיצד בוחרים ריביות משכנתא מומלצות?


כל אדם שנטל משכנתא אי פעם שאל את השאלה הבאה: איך בוחרים ריביות משכנתא מומלצות? מדובר בשאלה לא פשוטה שתלויה בלא מעט גורמים ועל כן היא דורשת מחקר מעמיק. במאמר הבא ננסה לתת מספר דגשים כלליים שיעזרו לכם לפתור את השאלה.  

מתחילים להבין במונחים

אין מה לעשות, נטילת משכנתא בצורה אחראית ובוגרת מחייבת בצלילה קטנה למילון המונחים של עולם המימון. את רובנו המושגים האלו משעממים למדי וגורמים לנו לפהק, אך כשמדובר בכסף שלכם, חשוב לייצר הבנה כלשהי בנושא.

אז מה יש להבין בשביל לקחת ריביות משכנתא מומלצות? ראשית חשוב לדעת מהן סוגי הריביות האפשריות לפי מסלולי משכנתא. חשוב להבין שריבית לא נמדדת רק בגובה הנומינלי שלה (כלומר, אחוזי הריבית שרשומים על הנייר בחתימת העסקה), אלא גם במאפיינים נוספים, כמו למשל הצמדה.

כך למשל, ישנה ריבית פריים משכנתא, אשר צמודה לריבית שקובע בנק ישראל על עסקאות והלוואות. ישנה גם ריבית שצמודה למדד הדולר, וכמובן שקיימת גם ריבית קבועה לא צמודה, שאינה מושפעת מחישובים ומדדים חיצוניים כגון אינפלציה, מטבע חוץ וכדומה.

נכון, זה אמנם נשמע כמו סינית בהתחלה, אבל בשביל להבין מה הריבית על המשכנתא הכי טובה עבורכם צריך לעשות את הלמידה המתבקשת ולהבין על מה מדברים איתכם כשמדברים על ריביות.

ריביות משכנתא מומלצות

משחקים עם תמהילי משכנתא

עניין נוסף שחשוב להבין בשביל להגיע לריבית האופטימלית הוא בניית תמהיל. משכנתא היא הלוואה על סכומי כסף גדולים ולכן אפשר לקחת אותה בחלקים שונים, כאשר על כל חלק משולמת סוג ריבית אחרת. עניין זה נקרא תמהיל והוא שקול במידה מסוימת לפיזור סיכונים עבור ההלוואה שלכם.

כמובן שתמהיל מושפע מאוד מסכום המשכנתא אותו אתם מתכוונים לקחת. דין תמהיל משכנתא 800 אלף אינו כדין תמהיל משכנתא מיליון שקל ואפילו לא כדין תמהיל משכנתא 900 אלף. כל סכום עומד בפני עצמו ומומלץ להתייעץ עם איש מקצוע על מנת לקחת את תמהיל הריביות האידיאלי עבור כל ערך כספי. 

מביטים למספרים בעיניים

כמה שהדבר מפחיד, מומלץ מאוד לא להתעלם מהמספרים שבחדר וכן לנסות להבין מה הם אומרים. איך עושים זאת וגם איך מחשבים ריבית משכנתא? בעזרת מדריכים ומחשבונים שקיימים במכביר באינטרנט, וכמובן בעזרת ייעוץ אנושי מקצועי.

הדרך לנטילת ריביות משכנתא מומלצות עוברת במחקר מקיף ככל הניתן, פנייה לייעוץ בנושא והבנה של עולם המושגים הקשור לתחום זה. משם הריבית האידיאלית כבר תהיה בכיס שלכם.