צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
זקוקים לעזרה? תשאירו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם האפשרי!

משכנתא שנייה


משכנתא שנייה כחלק מקניית דירה שנייה, היא אחת מההלוואות הגדולות בחיינו. מכאן גודל המשכנתה והפריסה שלה, יש חשיבות מכריעה בעתיד הכלכלי שלנו!

לכן, קיימים שיקולים רבים שנחוץ לבצע אותם לפני שמחליטים את גודל המשכנתא והפריסה שלה.  

מי יכול לקחת משכנתא שנייה וכמה על כמה ניתן לקבל אותה?

כל אדם הרוכש דירה שניה יכול לקבל עד 50% על משכנתא לדירה שנייה משווי הדירה הנרכשת לתקופה ארוכה. נוסף לכך - עד 30% מהדירה הקיימת להוסיף כהלוואת גישור, אשר הוא חייב לפרוע אותה תוך שנתיים.

חושבים על משכנתא ללא הון עצמי? חשוב! כיום לא קיימת אפשרות לקבל משכנתא שניה ללא הון עצמי התחלתי.

משכנתא שנייה

מגבלות בנק ישראל

החל מסוף 2021, בנק ישראל הורה על מגבלות חדשות - שמשנות באופן משמעותי את התחשיב הכלכלי של רכישת דירה שניה.

ההגבלות נועדו לצנן את שוק המשכנתאות עבור הורדת מחירי הדיור הגבוהים בישראל (מהלך שקיבל ביקורת רבה ע"י מומחים רבים).  המגבלה העיקרית -  הבנקים יכולים להעניק משכנתא לדירה שניה עד לכ50% בלבד משוויה – השאר מהון עצמי בלבד!

משכנתא למשפרי דיור – לעוברים מדירה קיימת לדירה אחרת, מימון המעבר על ידי משכנתא, יכול להיות בשיעור של עד 70% (עבור דירה ראשונה שיעור המימון המירבי הוא עד 75%).

משכנתא לדירה שנייה מהבנק

ניתן לקבל משכנתא שנייה מהבנק, מאחד הבנקים המסחריים הקיימים בהתאם להגבלות בנק ישראל. מימון זה, תלוי במצב הפיננסי של הלווים, נוסף לכך, נוכחות משכנתא ראשונה עומדת היא משמעותית, ועשויה להקשיח את תנאי המשכנתא השנייה בגלל עודף סיכון.

דירה להשקעה על פי רשות המיסים כדירה שנייה – אם ללוקח המשכנתא רשומה דירה אחת על שמו.

משכנתא חוץ בנקאיות

לחלק ממבקשי המשכנתא המסלול החוץ בנקאי יתאים יותר, למסורבי משכנתא, או כאשר בוחרים לקחת משכנתא לדירה שניה מהבנק ורוצים להשלים את ההון העצמי. ניתן להעזר במשכנתא חוץ בנקאיות – עם החזרי משכנתא ם נמוכים יותר ופחות קריטריונים פיננסיים ואז ולהשוות את הריביות ואת גודל ההחזרים.

משכנתא לדירה שנייה

כמה הון עצמי צריך למשכנתא

בכל מה שקשור למשכנתא מומלץ מאוד לקחת ייעוץ משכנתאות מקיף, להתעסק עם מחשבון משכנתא לדירה שניה, ולהגיע למסקנה מהו החזר משכנתא חודשי מומלץ עבורכם.

ב"שיא החיסכון" אני יועץ, מכוון ומלווה אתכם לאורך כל התהליך ומציע לך את האפשרויות והמסלולים הטובים ביותר העומדים בפניכם ובכך מסייע לכם לקבל את הייעוץ הפיננסי הנכון.

לסיכום: משכנתא 2021 לדירה שניה עד 50% מהעסקה, כאשר לוקחים משכנתה שנייה כדי להתייעץ עם יועץ משכנתאות ולהבין היטב למה נכנסים.

קיימות כיום אופציות נוספות לשעבד את הנכס הקיים ולקבל בעבורו תמורה כחלק מהשלמת ההון העצמי. על מנת למקסם את גובה המימון הנכם מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נמצא עבורך את העסקה הנכונה והבטוחה יותר בעבורך.