צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
זקוקים לעזרה? תשאירו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם האפשרי!

תכנית משכנתא במחיר למשתכן


שוק הדיור בישראל, הוא מהמאתגרים והדינמיים ביותר בעולם. מחירי הנדל"ן גבוהים יחסית וממשיכים לעלות בהתמדה. לכן, נוצרו תכניות כמו משכנתא במחיר למשתכן, המאפשרות לאנשים ובמיוחד לזוגות צעירים בתחילת דרכם המשותפת, לרכוש דירות ונכסים, במחירים שיוכלו לעמוד בהם. לכן, אם אתם מתלבטים לגבי קניית נכס והמשכנתא שתצטרכו לקחת כדי לממן את הרכישה, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא.

מה זה בעצם משכנתא מחיר למשתכן?

תוכנית מחיר למשתכן היא יוזמה של המדינה, המציעה למכירה קרקעות המיועדות לבניה ומעניקה את הזכות לבנות את הדיור, ליזם שזוכה במכרז אליו ניגשים מספר יזמים. מי שמציע את המחיר הנמוך ביותר פר דירה ועל-פי תנאי המכרז, הוא זה שזוכה. 

הדירות שהיזם בונה במסגרת התוכנית, צריכות לעמוד במפרט של משרד הבינוי והשיכון ולכלול לפחות שש דירות בכל פרויקט. מהצד של המשתכנים, משכנתא במחיר למשתכן מאפשרת להם לבקש להיכלל בתוכנית, על-פי תנאי זכאות שגם הם נקבעים על-ידי משרד הבינוי והשיכון. למשל, מי שמתגורר באזורים המוגדרים פריפריאליים, יכול לקבל מענק פריפריה מחיר למשתכן.

כמו כן, גם זוגות צעירים, זוגות המתגוררים בשטח רשות מקומית מספר שנים מסוים, הורים עצמאיים ואנשים בעלי מוגבלויות, יכולים להגיש בקשה עבור זכאות משכנתא מחיר למשתכן. 

תוכנית משכנתא מחיר למשתכן, נועדה לסייע למי שנאבק לקנות דירה לאור מחירי הדיור הגבוהים, או זקוק להלוואת משכנתא בתנאים אופטימליים. 

יתרונות התכנית

  • במשכנתא במחיר למשתכן מספיק להביא הון עצמי של 10% ממחיר הדירה אך לא פחות מ 100,000 ש"ח 
  • מענק נחשב להון עצמי כלומר על אף שהמענק נלקח במסגרת המשכנתא הוא נספר כחלק מההון העצמי. 
  • המשכנתא מגיעה בריבית קבועה לא צמודה, כך מי שלווה משכנתא מקבל אופק ברור ויציבות לגבי התשלומים שיהיה עליו להעביר, ללא שינויים דינמיים שעלולים להקשות עליו כלכלית.

חשוב לדעת

מי שמביא הון עצמי סה"כ של 10% צריך במסגרת התהליך משכנתא להזמין שמאי מטעם הבנק על מנת לוודא שגובה המשכנתא לפי מחיר הדירה בשוק החופשי איננו עולה על 75% מימון שהרי מחיר דירה במחיר למשתכן שווה לפחות 15% יותר מגובה הרכישה .

להמחשה: דירה שנרכשת ב 1 מליון ש"ח והלקוח מביא 100,000 ש"ח הון עצמי כלומר שהוא צריך משכנתא של 900,000 ש"ח - סכום זה צריך לשקף לכל הפחות מחיר אמיתי של 1.2 מליון ש"ח ואז ה 900,000 ש"ח הנותרים הינם 75% מימון.

כך פועל מחיר למשתכן,כאשר גובה מירבי לשווי בעסקאות אלו הוא 1.8 מליון ש"ח לדירה.

מעל מחיר זה לא משנה לבנק כמה הדירה שווה ולכן זוג שרכש ב 1.8 מליון ש"ח לא יכול להביא רק 180,000 אלא לפחות 25% הון עצמי ממשי מכספו. 

משכנתא במחיר למשתכן

איך תדעו אם אתם זכאים להיכלל בתוכנית?

אם אתם מעוניינים בהסברים מפורטים על אודות משכנתא במחיר למשתכן, אתם יכולים לפנות לייעוץ משכנתאות מקצועי, עם ליווי שיסביר לכם את התנאים הקיימים ויבדוק אם אתם רשאים להגיש בקשה עבור משכנתא מחיר למשתכן או מענק פריפריה מחיר למשתכן.

הרבה פעמים, הזכאות נבדקת על-ידי הזנת הנתונים אל תוך מחשבון הון עצמי מחיר למשתכן, המעניק אומדן מדויק למדי לגבי הזכאות להשתתפות בתוכנית, בהתאם למצב הפיננסי של אלו המעוניינים להשתתף בה.