צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
זקוקים לעזרה? תשאירו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם האפשרי!

ריבית קבועה צמודה למדד


במסלול זה הריבית נקבעת מראש לכל אורך תקופת המשכנתא

הריבית צמודה למדד המחירים לצרכן המתפרסם בכל 15 לחודש ע"י הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מדד זה עשוי לעלות או לרדת מדי חודש. בשנים האחרונות הסתכם השינוי השנתי במדד בטווח של 0%-3%

גובה הריבית תלוי בהחלטת הלקוח לגבי אורך תקופת המשכנתא. למשל: 5 שנים, 8 שנים, 10 שנים וכן הלאה עד 20 שנה ובחלק מהבנקים – אף עד 30 שנה.

יתרונות– רמת וודאות גבוהה יחסית ללקוח. הריבית לא משתנה לאורך כל חיי ההלוואה, והלקוח יודע פחות או יותר כמה ישלם כל חודש בכפוף לשינויי המדד.  בהנחה והמדד לאחר שנה עלה לדוגמא ב-3% אזי הקרן גם עולה באותו יחס וכן גם הריבית על הקרן. החזרי המשכנתא החודשיים נעשים בד"כ עפ"י לוח הקרוי לוח שפיצר וכוללים מרכיב של החזר קרן ומרכיב של החזר ריבית כאשר בשנים הראשונות תשלומי הקרן נמוכים יחסית ועיקר ההחזר החודשי הינו בגין הריבית.

יוצא מכך שבשנים הראשונות (למשל 5 השנים הראשונות במשכנתא ל- 20 שנה) בהנחה והמדד היה חיובי (מדד שנתי שלילי הינו נדיר ביותר) ייתרת הקרן גדולה מהקרן הבסיסית שנלקחה, אך תשלום התוספת שנוספה עקב ההצמדה למדד, מתחלק על פני ייתרת שנות המשכנתא ובכך הלקוח לא מרגיש זעזוע בכיס אלא ההחזר עולה בטיפין טיפין.

חסרון עיקרי– מסלול זה צמוד למדד וככל שיהיו שנים שבהם המדד יעמוד על 3% שנתי יוצא שכרו בהפסדו, וכאן מגיע יתרון של היועץ שיודע להגדיר כמה אחוזים מסך המשכנתא בטוח לקחת בריבית קבועה צמודה למד"ד.

 

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

מוזמנים להשאיר פרטים או להתקשר:

נייד: 054.4484447 | פקס: 053.7979922

ריבית קבועה צמודה למדד